Strony

czwartek, 30 sierpnia 2018

Bell HYPOAllergenic korektory do twarzy.

Większość kobiet maluję się codziennie i nie wyobraża sobie wyjścia bez makijażu. Ja do takich osób nie należę, ponieważ często można zobaczyć mnie bez makijażu. Zazwyczaj staram się chociaż zrobić brwi, czy pomalować rzęsy. Są też takie dni, w których potrzebuję zakryć trochę więcej, dlatego nakładam podkład i korektor. Wiem, jak wiele z Was ma problemy z niedoskonałościami i chciałoby je zakryć, dlatego przygotowałam dla Was zestawienie kilku korektorów do twarzy.

Bell HYPOAllergenic liquid eye concealer - Hypoalergiczny korektor rozświetlający pod oczy. 
Posiadam dwa odcienie. Każdy z nich zapakowany jest w kartonik, na którym znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. Możecie je kupić np. w Rossmannie. Ich cena to około 14 zł. Korektory mają wygodny aplikator, taki jak w błyszczykach. Konsystencja jest lekka. Po nałożeniu na skórę, nie ciemnieją i nie wysuszają okolicy wokół oczu. Nie posiadają drobnek, ale lekko rozświetlają, dzięki czemu oczy wyglądają na bardziej wypoczęte. Nie są to produkty mocno kryjące, krycie oceniam na średnie. Utrzymują się ładnie cały dzień. Bell HYPOAllergenic Skin stick concealer - Hypoalergiczny korektor maskujący w sztyfcie. 
Posiadam dwa odcienie, które idealnie pasują do mojej skóry. Ich cena to około 14 zł. Opakowanie jest czarne z białymi napisami. Te korektory również posiadają kartoniki, na których widnieje wiele informacji. Jest to wykręcany sztyft. Konsystencja jest kremowa, szybko i łatwo się rozprowadza. Przez ostatnie miesiące na mojej skórze pojawia się dużo niedoskonałości. Jeśli chodzi o te korektory, to nie są w stanie zakryć wszystkiego. Krycie oceniałabym na lekkie, w kierunku do średniego. Jeśli nałożymy trochę więcej produktu, to krycie jest trochę lepsze, już średnie. Nakładam je na niedoskonałości i na zaczerwienienia. Ładnie współgrają z podkładami. Potrafią lekko wysuszyć, dlatego pamiętajcie o nałożeniu czegoś nawilżającego.Trwałość oceniam na bardzo dobrą. Utrzymują się cały dzień w takim samym stanie. Bell HYPOAllergenic eye & skin concealer - Hypoalergiczny korektor kamuflujący. 
Posiadam aż 4 odcienie, z czego używam tylko dwóch pierwszych. Są naprawdę jasne, więc idealne do mojej skóry. Kosztują około 18 zł. Aplikator jest taki sam jak w większości płynnych korektorów. Konsystencja jest lekka, łatwo się rozprowadza na skórze. Używam ich zarówno pod oczy, na niedoskonałości, a także jako baza pod cienie. W każdym z tych przypadków sprawdzają się bardzo dobrze. Kryją bardzo dobrze, najlepiej ze wszystkich, o których dzisiaj pisałam. Dobrze utrzymują cienie do powiek. Nie wchodzą w zmarszczki i nie wysuszają skóry. Bardzo się z nimi polubiłam, często ich używam. A trwałość też jest super. Od rana do wieczora w stanie nienaruszonym. 


83 komentarze:

 1. Bywało, że nie robiłam makijażu ale wtedy to lepiej żeby ktoś inny otwierał ludzik drzwi. Teraz bez podkładu, tuszu i określonych brwi nie wyobrażam sobie dnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marka doskonale znana wszystkim, i naprawdę niektóre kosmetyki to cudeńka ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie ciekawią te płynne :) muszę się przyjrzeć kolorom na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 4. te najnowsze korektory Bell mega mnie ciekawią! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. kurcze muszę wypróbować, ciekawią mnie ich nowości :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Moje ulubione kosmetyki Bell :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam te w płynie i sprawdziły się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja mam zawsze problem jaki odcien korektora uzywac :/ Raz na promocji w Rossmanie kupilam sobie tak ciemny kolor, jakbym byla mulatką :) Tak to jest kupować coś jak się nie ma o tym pojęcia :p

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam kiedyś sporo kosmetyków tej firmy 🤔 chyba skusze się i wyorobuje ten korektor

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawie się prezentują te korektory.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja na co dzień w ogóle nie używam korektorow bo nie mam takiej potrzeby.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kosmetyki bell ogólnie słyną z bardzo dobrego stosunku ceny do jakosci❤ na pewno będę tych korektorow szukać do testów 😉

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubie markę bell ma wiele świetnych produktów :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bardzo lubię płynne korektory z Bell, od lat stosuję i są niezawodne :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajne sa ich kosmetyki <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/08/basilurtea-naturalna-herbata.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiam korektor od Bell, używam od kilku lat 😃

  OdpowiedzUsuń
 17. Ostatnio było na bell w biedronce 3 za 2, nie mogłam się zdecydować i nic nie kupiłam 😁

  OdpowiedzUsuń
 18. bardzo lubie tą serię kosmetyków bell :) przymierzam się do zakupu tego płynnego korektora :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Słyszałam wiele dobrego o korektorach tej marki ☺

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja lubię bardzo jasne kolorki 🙂

  OdpowiedzUsuń
 21. W takim razie chyba skusze się na te ostatnie...

  OdpowiedzUsuń
 22. Dawno nie miałam nic z tej marki :-)

  OdpowiedzUsuń
 23. Już dawno nie używałam korektora. W sumie nie mam takiej potrzeby.

  OdpowiedzUsuń
 24. Kosmetyki bell jak za taką cenę naprawdę są spoko, a korektor chociaż nie jest najlepszy, to zakryje to co powinien, wiec ogolnie jestem na tak 😊😊😇

  OdpowiedzUsuń
 25. Muszę przetestować te korektory ^^

  OdpowiedzUsuń
 26. ciekawe 😊 ja nie dawno zaczełam przygodę z korektorami więc chetnie wypróbuje któryś ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 27. bardzo lubie ten korektor z bell☺️

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja również na codzień nie maluje się wcale,lub delikatnie, ale...są te dni kiedy trzeba zakryć małe niedoskonałości 🙈 muszę wypróbować te wspaniałości ❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 29. No właśnie szukam korektorów i to takich, które będą dobre i tanie :) Rzadko kiedy umiem sobie dobrze dobrać korektor, dlatego często z niego rezygnuję, ale wiem, że go potrzebuję :)

  OdpowiedzUsuń
 30. ostatnio kupiłam kilka nowości i będę testować <3

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja kolektorów nie używam, ale dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 32. Uwielbiam twoje posty! Zawsze mnie zainspirujesz i przy okazji zmusisz do zakupów 😁

  OdpowiedzUsuń
 33. Słyszałam same pozytywne opinie o korektorach tej marki i na pewno nie przejdę obok nich obojętnie ������‍♀️

  OdpowiedzUsuń
 34. LOOKING FOR SOMEONE WRITE All ASSIGNMENT HELP
  For getting the best essays written hire the Professional Essay Writers of all assignment help.com who have knowledge in every field to write the best essays for you.Expert assignment helpers of All Assignment Help are well efficient and capable of creating unique assignments for college or university students all across the globe.
  Assignment Help online

  OdpowiedzUsuń
 35. Nigdy nie próbowałam kosmetyków tej firmy :) Chyba czas to zmienić! :)

  OdpowiedzUsuń

 36. An unmatched and nonpareil post i have ever seen. The content is so appealing that it has created an impulse to avail Assignment Help Singapore services.

  OdpowiedzUsuń
 37. Want to get essay service Australia? Let you receive quality essay from the team of expert writers at EssayAssignmentHelp.

  OdpowiedzUsuń
 38. I loved the article, keep updating interesting articles. I will be a regular reader I am offering assignment help to students over the globe at a low price.
  Article Assignment Help
  Essay Assignment Helper
  Essay writing
  Essay writing service
  Dissertation help
  Thesis writing help
  Write My Essay
  Do My Essay
  Hire Cheap Essay Writer
  College Essay Help

  OdpowiedzUsuń
 39. I found this one pretty fascinating and it should go into my collection. Very good work! I am Impressed. We appreciate that please keep going to write more content. We are the assignment helper, we provide services all over the globe. We are best in these :- services
  Essay writing
  Essay Writer
  Article rewriter
  Essay writing service
  Essay writing help
  Write My Essay
  Write My Article
  Essay Helps
  Write my essay cheap
  Do my essay cheap

  OdpowiedzUsuń
 40. Thanks for sharing this information. I have shared this link with others keep posting such information. to provide best in class law assignment help online at very affordable prices.
  Assignment Help
  Assignment Helper
  Essay writing
  Essay writing service
  Dissertation help
  Thesis writing help
  Write My Essay
  Computer Science Assignment Help
  Assignment Help Soth Africa
  Assignment Writing Service

  OdpowiedzUsuń
 41. Many of the people are depressed about the problems of essay writing. Well, don’t worry about that because we are providing this service at a very reasonable price.
  Digital Markrting Blog
  SEO Blog
  Social Media Blog
  Email Marketeting Blog
  Online marketing Blog

  OdpowiedzUsuń
 42. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 43. By taking our help with your online exam, you will be unstoppable in your quest to achieving the highest scores in your examination.

  OdpowiedzUsuń
 44. If you need the best MBA help online, opt for our services and enjoy yearlong assistance and amazing discounts.

  OdpowiedzUsuń
 45. you can go through All Assignment Help reviews. It will help you to know about the services, and it will help you to know whether that site is reliable or not. This is a way of understanding the opinion of users, and it helps the website to maintain its functionality and reliability.

  OdpowiedzUsuń
 46. I loved the article, keep updating interesting articles. I will be a regular reader I am offering assignment help to students over the globe at a low price.
  Do My Homework
  Do My Assignment

  OdpowiedzUsuń


 47. The academic experts at MyAssignmentHelp are giving you the best and top-quality statistics assignment help for all the students studying in Australian colleges or universities. Our assignment provider is well-versed with all the academic discipline and continues giving you the best guidance at a reasonable cost.

  OdpowiedzUsuń
 48. Well-described information related to Assignment Help is captured in this post. All doubts regarding assignment writing services are explained beautifully by the author. For those students who are seeking support for their academic task, do visit on greatassignmenthelp website for affordable services.
  Assignment Help Online
  Online Assignment Help
  Assignment Help Online Services
  Assignment Helper
  Assignment Assistance
  Assignment Help Experts
  Online Assignment Help Services
  Assignment Writing Help

  OdpowiedzUsuń
 49. A very high level post with a knowledgeable information .thanks you for giving me such a nice information. If you need any college level Assignment Help at reliable quality with better work. Kindly visit Ideal assignment help.

  OdpowiedzUsuń
 50. Get essay writing help Australia from StudentsAssignmentHelp.com. We offer top-level essay help services to the students.

  OdpowiedzUsuń
 51. Thanks for sharing this information. We need such information to create CDR Reports. You can get complete CDR Report Writing Service from us. We also provide CDR Reports in Australia, Summary Statement Writing and Career Episode Writing.

  OdpowiedzUsuń
 52. Here I am sharing a very useful resource for students looking for assignment help. ProAssignmentHelp providing all sort of assignment writing in various subjects like as : Electrical engineering assignment help , electronics assignment help , MATLAB assignment help , management assignment help , etc.

  OdpowiedzUsuń
 53. Assignment writing services provides an advantageous service. Most of the students fear of missing deadline and therefore stressed out with any kind of academic work. If you buy assignment online, then you will be able to meet the deadline without any extra burden. Apart from this, there are also other reasons for which such a beneficial help can be availed.

  OdpowiedzUsuń
 54. My Assignment help is an incomparable online assignment help company delivering excellent academic assignments, essays, coursework and reports. Through a team of over 3000 subject experts we ensure individual attention to every student making the assignment help experience completely personalized in nature. With our round the clock services, you can be assured of high grades every time.

  OdpowiedzUsuń


 55. My Assignment Help serves the qualified assignment writers from top universities in the world who offers its best online maths assignment help. We deliver the assignments before the deadline.

  OdpowiedzUsuń
 56. Livewebtutors aims at providing the students with a one stop solution for all the academic related issues. The company has Livewebtutors is an online Assignment Help and assignment writing service offering expert assignment help. Hire Australian assignment writing experts.
  visit now:- Assignment Help

  OdpowiedzUsuń
 57. Hope you will keep on offering good content like this more often. I feel more and more people should know about this. Also, I agree on most of the points you have made.
  Places to visit In Dubai

  OdpowiedzUsuń
 58. For a change, there is an article that focuses on a specific topic and is not all over the places. I like the fact that it is actually problem-solving and not just random and baseless subject. Great going!
  Sky dive dubai

  OdpowiedzUsuń
 59. A very high level post with a knowledgeable information .thanks you for giving me such a nice information. If you need any college level Assignment Help at reliable quality with better work. Kindly visit livewebtutors website we providing best assignment help services in Australia, USA, UK, UAE, and Canada etc.
  visit now:- my assignment help

  OdpowiedzUsuń
 60. Network speed may vary if you prefer visiting multiple websites. Using data plans or package for multiple devices can be one reason that slows down your network. It’s better to perform a network speed to test your browsing speed. Opt for the compatible packages & plans for your network, check the server that you prefer to get rid of slow speed & other network issues. Contact our customer support executives for more updates
  Viasat Internet

  OdpowiedzUsuń
 61. I know this is one of the most meaningful information for me. And I'm animated reading your article. But it's a good thing, the website is perfect; the articles are great. Thanks for the tone of tangible and possible help.
  Skydive dubai

  OdpowiedzUsuń
 62. Everything is perfect with this work. The writer has managed to keep the article interesting while discussing some really serious points. This is not easily done. All the best.
  Get Assignment Help

  OdpowiedzUsuń
 63. how to quit smoking| Asthma treatment in chennai | Chronic obstructive pulmonary disease| Asthma specialist in chennai | Lungs Specialist in Chennai | Snoring treatment in chennai
  Pneumonia, the Most Common Lung Disorder that often Becomes Severe. Children, when affected with Pneumonia, suffer hard as the symptoms do not relieve. If you do not treat the disease at an early stage, curing the disease can’t be that easy. Let us provide you more information on Pneumonia in Children & ways to cure it

  OdpowiedzUsuń
 64. Everything is perfect with this work. The writer has managed to keep the article interesting while discussing some really serious points. This is not easily done. All the best.
  Get Assignment Help

  OdpowiedzUsuń
 65. Excellent information Providing by your Article, thank you for taking the time to share with us such a nice article. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists. Kindly visit livewebtutors website we providing best assignment help services in Australia.
  Read more now :- My Assignment Help

  OdpowiedzUsuń
 66. Get the best Roku customer support by calling us @ +1-844-839-1180 toll-free number. We are experts in Roku.com/link activation, troubleshooting Roku and also in channel activation on Roku.

  OdpowiedzUsuń
 67. Roku devices (roku.com/link ), as we all are aware of, are one of the most popular streaming devices out there. Below, we will talk about why Roku is as popular as it it, how different is it from the other streaming devices, and how to set up the device. To set up a Roku device, there are three different steps. We will also take you through them, one after the other.

  OdpowiedzUsuń
 68. What a nice blog! I have enjoyed reading through the article although I landed on this site while I was looking for irrigation equipment suppliers in Kenya. I will be visiting this site occasionally to read more interesting and intriguing articles. I hope the writer will continually keep us updated with new information.

  OdpowiedzUsuń

 69. What a nice blog! I have enjoyed reading through the article although I landed on this site while I was looking for Research paper Writing. I will be visiting this site occasionally to read more interesting and intriguing articles. I hope the writer will continually keep us updated with new information.


  OdpowiedzUsuń
 70. I must admit that this piece of information was worth it reading thank you, Did you know that today modern electric and gas log splitter provide versatility and convenience of splitting logs into firewood.?? Visit best log splitter under $1000 for more

  OdpowiedzUsuń